Products
Filter
29 results
20
- 10
- 15
- 20
- 25
- 30
- 50
Alphabetically, A-Z
- Featured
- Best selling
- Alphabetically, A-Z
- Alphabetically, Z-A
- Price, low to high
- Price, high to low
- Date, old to new
- Date, new to old
Sort
Sort by:
- Featured
- Best selling
- Alphabetically, A-Z
- Alphabetically, Z-A
- Price, low to high
- Price, high to low
- Date, old to new
- Date, new to old
-
Brownie Batter Creamed Honey 11 oz
This chocolate creamed honey is spectacular by the spoonful or drizzle over pancakes, scones, toast, or berries! Yes, it tastes like brownies! Stirred for 10 days to achieve the smoothest, silkiest creamed honey you've ever had!- $18.00
- $18.00
- (-0%)
- Unit price
- / per
-
Case of Clover Honey- 30 lbs
Stock up your pantry with this case of six, 5lb tubs of delicious Clover honey from South Dakota. Perfect for food storage, this honey has an extended shelf life and can provide you with sweet and natural flavor for a variety of dishes. Get...- $160.00
- $160.00
- (-0%)
- Unit price
- / per
-
Case of Utah Alfalfa Honey- 30 lbs
Stock up your pantry with this case of six, 5lb tubs of delicious, local honey from Central Utah. Perfect for food storage, this honey has an extended shelf life and can provide you with sweet and natural flavor for a variety of dishes. Get...- $160.00
- $160.00
- (-0%)
- Unit price
- / per
-
Classic Creamed Honey-As It Should Bee 11 oz
Pure and plain creamed clover honey, no added flavors, colors, or sugars. Stirred for 10 days to achieve the smoothest, silkiest creamed honey you've ever had!- $18.00
- $18.00
- (-0%)
- Unit price
- / per
-
Clover Honey- 5 lb Tub
GREAT VALUE! 5lb tub of raw clover honey from South Dakota. It's the perfect addition to any food storage selection, offering a reliable source of sweet, delicious nutrition. The raw nature of the honey offers health benefits, like antioxidants, vitamins, and minerals, that you...- $32.00
- $32.00
- (-0%)
- Unit price
- / per
-
Coconut Creamed Honey- 11 oz
Silky and creamy with a incredibly delicious coconut flavor! Stirred for 10 DAYS which makes it incredibly silky and delicious! Amazing on cinnamon bread, yogurt, hot drinks, granola, or just eat it by the spoonful! One of our most popular varieties of creamed honey!...- $18.00
- $18.00
- (-0%)
- Unit price
- / per
-
Coconut Creamed Honey- 23 oz
Just get the BIG jar because you'll want more of this one! Silky and creamy with a incredibly delicious coconut flavor! Stirred for 10 DAYS which makes it incredibly silky and delicious! Amazing on cinnamon bread, yogurt, hot drinks, granola, or just eat it...- $26.00
- $26.00
- (-0%)
- Unit price
- / per
-
Glass Muth Jar- 8 oz
This elegant glass jar is hand filled with raw Utah honey, sealed with a cork, and individually dipped in wax,. A beautiful gift! Local Utah honey with a handmade touch. What does muth mean? Pronounced, "mooth," this refers to a specific style of honey...- $15.00
- $15.00
- (-0%)
- Unit price
- / per
-
Habanero Creamed honey- 11 oz
Spice it up! This delicious, creamy honey features a habanero-flavor with medium heat. Adds an amazing flavor to pizza, chicken, cornbread, steak.... you name it! 11 oz glass jar.- $18.00
- $18.00
- (-0%)
- Unit price
- / per
-
Honey Baby- 2 oz
These 2oz raw honey baby bears are the perfect gift for birthdays, holidays, or special occasions. Our variety of bottles gives you the ability to pick the perfect flavor for anyone, making these delightful treats great for friends, family, and coworkers. Delicious and convenient,...- $3.99
- $3.99
- (-0%)
- Unit price
- / per
-
Honeycomb - 2x4
Discover the pure and natural goodness of honeycomb! Straight from the hive, this raw light wildflower honeycomb is 100% edible and makes for a delicious addition to any meal. Enjoy it with just a spoon or elevate your cheese, toast, crackers, or charcuterie board...- $16.00
- $16.00
- (-0%)
- Unit price
- / per
-
Honeycomb - 4x4
Discover the pure and natural goodness of honeycomb! Straight from the hive, this raw light wildflower honeycomb is 100% edible and makes for a delicious addition to any meal. Enjoy it with just a spoon or elevate your cheese, toast, crackers, or charcuterie board...- $24.00
- $24.00
- (-0%)
- Unit price
- / per
-
Honeysticks- Variety Pack
10 sticks to enjoy in all different flavors with a cute Utah flag Beehive State logo! Keep in your car, purse, lunchbox, use as a gift, or take home as a souvenir! Flavors: Cinnamon, Clover, Blackberry, Green Apple, Orange, Peach, Lemon, Vanilla, Raspberry, Watermelon...- $5.00
- $5.00
- (-0%)
- Unit price
- / per
-
Merch- Bee Stickers
Stickers that are perfect for decorating water bottles, laptops, notebooks, car bumpers, and more!- from $2.50
- from $2.50
- (-0%)
- Unit price
- / per
-
Merch- Peach & Bee Logo Unisex T-shirt
This t-shirt is everything you've dreamed of and more. It feels soft and lightweight, with the right amount of stretch. It's comfortable and flattering for all. • 100% combed and ring-spun cotton (Heather colors contain polyester) • Fabric weight: 4.2 oz./yd.² (142 g/m²) •...- from $18.00
- from $18.00
- (-0%)
- Unit price
- / per
-
Peach Fusion Honey- 24 oz-SALE!
A very popular flavored honey infused with a delicious natural peach flavor! Absolutely amazing on anything you can think of! Sells out fast! 24 oz glass jar.- $19.00
$24.00- $19.00
- (-21%)
- Unit price
- / per
Save $5.00 -
Peach Fusion Honey-11 oz
Orchard honey infused with all natural peach flavor! Taste the peachy sweetness with every spoonful! 11 ounces in a glass jar.- $13.00
- $13.00
- (-0%)
- Unit price
- / per
-
Peaches & Cream Creamed Honey- 11 oz
Stunningly delicious peachy creamy flavor! Stirred for 10 DAYS which makes it incredibly silky and delicious! Amazing on toast, yogurt, hot drinks, granola, or just eat it by the spoonful!- $18.00
- $18.00
- (-0%)
- Unit price
- / per
-
Peaches & Cream Creamed Honey- 23 oz
Get the BIG JAR! For the peaches & cream lover! Stirred for 10 days straight to get the silkiest, smooth texture! This pure and natural raw creamed honey is a delicious way to add sweetness to your day. No artificial flavors or colors. No...- $26.00
- $26.00
- (-0%)
- Unit price
- / per
-
Provo Canyon 5 lb Tub- Fresh 2025 Harvest!
5lb tub of raw honey JUST harvested in June 2025! Also available in 5 gallon buckets! This has a delicious floral & tangy taste. Totally raw. Only strained for wax and bee parts (the icky stuff we don't want!) but otherwise, this is straight...- $32.00
- $32.00
- (-0%)
- Unit price
- / per